Atrakcje okolicy

Rabka Zdrój – idealne miejsce do wypoczynku latem i zimą

Tych, którzy choć raz odwiedzili Rabkę Zdrój, nie trzeba zapewniać o mnogości rozmaitych atrakcji, które oferuje ta malownicza miejscowość. To znane w całej Polsce uzdrowisko dla dzieci i dorosłych słynie z zasobów solanek, niepowtarzalnego mikroklimatu i cieszących oko górskich krajobrazów. W Rabce Zdrój swoje miejsce znajdą spragnieni aktywnego wypoczynku i rekreacji turystycznej – okolica oferuje atrakcyjne szlaki spacerowe i rowerowe, skate park, place zabaw dla dzieci, wodny plac zabaw, urokliwe Bulwary nad Poniczanką, gdzie można skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, pojeździć na rowerze, czy po prostu napić się kawy. W parku czekają na turystów park linowy, korty tenisowe, gokarty. Rabka to także miejsce stworzone dla osób szukających spokoju i idealnych warunków do leczenia uzdrowiskowego. Ponadto okolica oferuje bogatą ofertę kulturalną, dzięki której można zapoznać się z historią i tradycją uzdrowiska, a także rozrywkę, z której skorzystać mogą zarówno dzieci jako i dorośli. Teatrzyk Lalek Rabcio to rabczańska duma, musi koniecznie odwiedzić każde dziecko. Rabka to miejsce, w którym wypoczniemy i latem i zimą. Z Rabki blisko do Białki, czy Bukowiny, gdzie znajdują się znane wszystkim wyciągi narciarskie. Dla mniej zaawansowanych polecamy wyciąg " U Żura" w pobliskiej Chabówce. Przez całą zimę otwarte jest rabczańskie lodowisko a Park Zdrojowy zapewnia trasy biegowe dla narciarzy. Zainteresowanych ofertą wypoczynkową Rabki Zdrój odsyłamy do zapoznania się z opisem wybranych atrakcji.

 

Maciejowa

to szczyt w Gorcach, położony na wysokości 815 m. Na skraju polany Przysłop znajduje się niewielkie urokliwe i znane turystom schronisko, które oferuje miejsca noclegowe oraz przepyszną domową kuchnie. Grzane piwo zimą do tego szarlotka a latem cudowne pierogi z jagodami - to nagroda za wyjście na szczyt góry. Spróbujcie a zrozumiecie, że warto :-) Przez Maciejową prowadzi także szlak turystyki pieszej na Stare Wierchy i Turbacz.

 

Rabkoland

to spełnienia marzeń każdego dziecka, a może i niejednego dorosłego. Ten uroczy lunapark czynny jest codziennie w okresie od maja do września. Wesołe miasteczko oferuje m.in. Koło Młyńskie, Farmę Cioci Maryni, Wioskę Wikingów, Strefą Cyrkową , wiele karuzeli i urządzeń przeznaczonych dla małych i dużych odwiedzających. Dodatkowo w Rabkolandzie co roku odbywają się rozmaite imprezy na wesoło, jak Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy czy w dmuchaniu gumy balonowej. W parku rozrywki mieści się Muzeum Orderu Uśmiechu.

 

Wieża widokowa na Polczakówce

Trzy kilometry od centrum Rabki znajduje się słynna drewniana wieża widokowa z imponującym widokiem na całą okolicę.


Park Zdrojowy

to magiczne miejsce, znajdujące się w centrum uzdrowiska, którego historia sięga drugiej połowy XIX wieku. Park dzieli się na dwie części – zachodnią, tzw. strefę słońca, w której podziwiać można piękny ogród, skorzystać z oferty rekreacyjnej (placów zabaw, kortów tenisowych, kawiarni), oraz część wschodnią – strefę cienia, w której można pospacerować i oddać się refleksjom po uroczych zielonych alejkach parku. Kwiatowe instalacje i różnorodna roślinność gwarantują niezapomniane wrażenia podczas spacerów w tym wyjątkowym miejscu,


 

Tężnia solankowa i pijalnia wody

to kolejne słynne miejsce w Rabce Zdrój, położone na obrzeżach Parku Zdrojowego. Obiekt składa się z drewnianych pawilonów oraz pijalni wód mineralnych. Korzystający z tężni spacerują po niej i wdychają solankowy aerozol. Nie od dziś wiadomo, jak korzystny wpływ na nasz organizm ma taka inhalacja – zwiększa odporność, niweluje problemy z układem oddechowym i działa korzystnie na wszelkie alergie.

 

Miasteczko ruchu drogowego

W Rabce Zdrój odnajdziemy także wyjątkowe miejsce dla dzieci i dorosłych – miasteczko ruchu drogowego, wyposażone w asfaltowe alejki oraz znaki drogowe. Miejsce przeznaczone jest do jazdy na rowerach i samochodzikach oraz stanowi doskonałą okazję do zapozania się z podstawowymi zasadami ruchu drogowego.Dodatkowym walorem miasteczka komunikacyjnego jest atrakcyjna lokalizacja przy głównej alei Parku Zdrojowego.

 

 

Pomnik św. Mikołaja

Rabka Zdrój jest Miastem Dzieci Świata, dlatego w 2004 r. w uzdrowisku powstał pomnik św. Mokołaja, ulokowany na placu przez zabytkowym budynkiem dworca kolejowego. Pomnik jest swoitym symbolem, który kojarzy miasto właśnie z troską o dzieci – zupełnie jak historyczny św. Mikołaj. Autorem pomnika jest artysta Michał Batkiewicz, a sam posąg ma 2, 60 m wysokości i umieszczony jest na kuli zmiemskiej o średinyc 2 m.

 

 

 

 

 

 

 

Teatr Lalek - „Rabcio”

to wyjątkowe miejsce na mapie nie tylko Rabki Zdroju ale i całego kraju. Swoją historię wzięło z potrzeby zapewnienia dzieciom, przebywającym w sanatoriach, dostępu do nauki. Ta potrzeby z kolei zrodziła pomysł utworzenia teatru lalek. Pierwszy spektakl odbył się tutaj w 1949 r., a dziś Teatr Lalek Rabcio jest znany w całej Polsce. Przedstawienia teatru adresowane są nie tylko do dzieci, ale również dorosłych. Kto raz odwiedzi to magiczne miejsce, będzie chciał tu nie raz wracać.

 

 

Bulwary nad Poniczanką

to jedna z najnowszych atrakcji w Rabce. Znajduje się tutaj trakt spacerowy, sztuczny wodospad, fontanny, miejsce na ognisko oraz boisko do siatkówki plażowej a nawet ścianka wspinaczkowa. To idealne miejsce na letnie spacery, przy przejażdżki rowerowe. Na miejscu można skorzystać z wodnej ścieżki sensorycznej do masażu i rehabilitacji.

 

 

Rabczański Park Linowy

to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi. w którym każdy turysta może przetestować swoją sprawność fizyczną. Znajdują się tutaj łatwe i trudniejsze trasy, a pokonanie ich gwarantuje nie tylko satysfakcję, ale przede wszystkim świetną zabawę.

 

 

Skansen Taboru Kolejowego

w Chabówce znajduje się około dwóch kilometrów od Rabki. Jest to miejsce, które powinni odwiedzić miłośnicy kolei. Można tutaj podziwiać stare lokomotywy spalinowe i elektryczne, parowozy i żurawie, które często mogliśmy oglądać w filmach historycznych, które kręcone były właśnie na terenie skansenu

 

Jesteśmy świetną bazą wypadową:

Kraków 69 km
Zakopane - 40 km
Bukowina Tatrzańska - 38 km
Białka Tatrzańska - 32 km
Chochołów - 36 km

pieszo:

Maciejowa - 2,9 km - 1 h 11 min
Stare Wierchy - 6,8 km - 2h 35 min
Turbacz - 13,6 km - 5 h

 

Facebook