Atrakcje okolicy

Rabka Zdrój – idealne miejsce do wypoczynku latem i zimą

Tych, którzy choć raz odwiedzili Rabkę Zdrój, nie trzeba zapewniać o mnogości rozmaitych atrakcji, które oferuje ta malownicza miejscowość. To znane w całej Polsce uzdrowisko dla dzieci i dorosłych słynie z zasobów solanek, niepowtarzalnego mikroklimatu i niezapomnianych górskich krajobrazów. W Rabce Zdrój swoje miejsce znajdą spragnieni aktywnego wypoczynku i rekreacji turytycznej – okolica oferuje atrakcyjne szlaki spacerowe i rowerowe, skate park, place zabaw dla dzieci, baseny oraz ośrodek jazdy konnej. Rabka to także miejsce stworzone dla osób szukających spokoju i idealnych warunków do leczenia uzdrowiskowego. Ponadto okolica oferuje bogatą ofertę kulturalną, dzięki której można zapoznać się z historią i tradycją uzdrowiska, a także rozrywkę, z której skorzystać mogą zarówno dzieci jako i dorośli. Rabka to miejsce, w którym wypoczniemy i latem, i zimą. Na miłośników białego szaleństwa czekają tutaj doskonale przygotowane stoki narciarskie oraz lodowisko w centrum miasta. Zainteresowanych ofertą wypoczynkową Rabki Zdrój odsyłamy do zapoznania się z opisem wybranych atrakcji.

 

Maciejowa

Maciejowa to szczyt w Gorcach, położony na wysokosci 815 m. Na północnym stoku góry znajduje się zespół wyciągów narciarskich z doskonale przygotowanymi trasami zjazdowymi. Stacja narciarska Maciejowa Ski oferuje najdłuższą w trasę w Rabce o długości 850 m. Kolejnym interesującym obiektem związanym z Maciejową jest schronisko położone na skraju polany Przysłop. Niewielki, ale urokliwy obiekt oferuje 25 miejsc noclegowych oraz gastronomię. Przez Maciejową prowadzi także szlak turystyki pieszej.

 

Rabkoland

Rabkoland to spełnienia marzeń każdego dziecka, a może i niejdedneo dorosłego. Ten uroczy lunapark ( jeden z czterech stacjonarnych, jakie istnieją w Polsce) czynny jest codziennie w okresie od maja do września. Wesołe miesteczko oferuje m.in. karuzele, tor minimotocyklowy i minisamochodowy, basen z piłeczkami, koło młyńskie, pałac wampirów oraz strzelnice. Dodatkowo w Rabkolandzie co roku odbywają się rozmaite imprezy na wesoło, jak Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy czy w dmuchaniu gumy balonowej.

 

Polczakówka

To kolejny nowoczesny ośrodek narciarski, położony ok 3. km od centrum Rabki Zdrój. Długość stoku wynosi 650 m., a sama stacja poza doskonale przygotowanymi trasami, oferuje także zaplecze gastronomiczne, serwis, wypożyczalnię sprzętu, szkółkę narciarską oraz wyjątkowe miejsce – zimowy plac zabaw dla dzieci.

 
Park Zdrojowy

To magiczne miejsce, znajdujące się w centrum uzdrowiska, którego historia sięga drugiej połowy XIX wieku. Park dzieli się na dwie części – zachodnią, tzw. strefę słońca, w której podziwiać można piękny ogród, skorzystać z oferty rekreacyjnej (placów zabaw, kortów tenisowych, kawiarni), oraz część wschodnią – strefę cienia, w której można pospacerować i oddać się refleksjom po uroczych zielonych alejkach parku.


 

Tężnia solankowa

To kolejne słynne miejsce w Rabce Zdrój, położone na obrzeżach Parku Zdrojowego. Obiekt składa się z drewnianych pawilonów oraz pijalni wód mineralnych. Korzystający z tężni spacerują po niej i wdychają solankowy aerozol. Nie od dziś wiadomo, jak korzystny wpływ na nasz organizm ma taka inhalacja – zwiększa odporność, niweluje problemy z układem oddechowym i działa korzystnie na wszelkie alergie.

 

 

Malowanie na szkle

Malowanie na szkle to typowa technika artystyczna, kojarzona z Podhalem. Także w Rabce można nabyć tego typu pamiątki oraz funkcjonujące pracownie, w których można spróbować swoich sił w tworzeniu kolorowych szklanych dzieł. Jednym z takich miejsc jest „Galeria pod Lilianną” przy ul. Nowy Świat.

 

 

 

Pracownie Garncarskie

Pracownie Gancarskie w Rabce Zdrój to jedyne tego typu miejsca w całej Małopolsce, dlatego też cieszą się niesłabnącą popularnością wśród turystów. Odwiedzając warsztaty, można przyglądać się historycznym eksponatom, a także pracom nad wyrobami takich produktów, jak: misy, talerze, kufle czy dzwonki. Zwiedzanie pracowni to swoisty powrót do końca XIX wieku, kiedy Rabka była prężenie rozwijającym się ośrodkiem garncarskim.

 

Działalność GOPR-u

Rabka Zdrój to miejsce, gdzie intensywnie prowadzonych jest bardzo wiele incjatyw dokonywanych przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Do takich inicjatyw zaliczyć można chociażby organizowane przez członków godzinne prelekcje połączone z wyświetlaniem slajdów i pokazem sprzętu GOPR, cykl ciekawych całodziennych imprez szkoleniowo-dydaktycznych, poświęconych tematowi bezpieczeństywa w górach, czy też zajęcia praktyczne w terenie, np. nauka wspinaczki górskiej czy przejażdzka quadem.

 

 

 

 

 

Stadnina koni

W uzdrowisku znajdziemy także kilka małych stadnin koni. W ofercie stadnin są przejażdzki konne pod okiem doświadczonych instruktorów, a także wynajem dorożek dla zorganizowanych grup. Dla najmłodszych oferowane są z kolei przejażdzki na kucykach.

 

 

 

Miasteczko ruchu drogowego

W Rabce Zdrój odnajdziemy także wyjątkowe miejsce dla dzieci i dorosłych – miasteczko ruchu drogowego, wyposażone w asfaltowe alejki oraz znaki drogowe. Miejsce przeznaczone jest do jazdy na rowerach i samochodzikach oraz stanowi doskonałą okazję do zapozania się z podstawowymi zasadami ruchu drogowego.Dodatkowym walorem miasteczka komunikacyjnego jest atrakcyjna lokalizacja przy głównej alei Parku Zdrojowego.

 

Pomnik św. Mikołaja

Rabka Zdrój jest Miastem Dzieci Świata, dlatego w 2004 r. w uzdrowisku powstał pomnik św. Mokołaja, ulokowany na placu przez zabytkowym budynkiem dworca kolejowego. Pomnik jest swoitym symbolem, który kojarzy miasto właśnie z troską o dzieci – zupełnie jak historyczny św. Mikołaj. Autorem pomnika jest artysta Michał Batkiewicz, a sam posąg ma 2, 60 m wysokości i umieszczony jest na kuli zmiemskiej o średinyc 2 m.

 

 

 

 

 

 

Baseny termalne w Białce Tatrzańskiej

Jako że w w pobliżu Rabki Zdrój znajduje się miejscowość Białka Tatrzańska, nie sposób nie wspomnieć o słynnych basenach termalnych jako kolejnej propozycji atrakcji w okolicach uzdrowiska. Do dyspozycji gości pozostaje duży obiekt z zapleczem noclegowym i gastronomicznym. Baseny są doskonałą alternatywą dla innych atrakcji, kiedy nie dopisze pogoda lub potrzebujemy spokoju i wyciszenia.

 

 

Teatr Lalek - „Rabcio”

To wyjątkowe miejsce na mapie Rabki Zdrój swoją historię wzięło z potrzeby zapewnienia dzieciom, przebywajacym w sanatoriach, dostępu do nauki. Ta potrzeby z kolei zrodziła pomysł utworzenia teatru lalek. Pierwszy spektakl odbył się tutaj w 1949 r., a dziś Teatr Lalek Rabcio jest znany w całej Polsce. Przedstawienia teatru adrsowane są nie tylko do dzieci, ale również dorosłych.

Oferta
specjalna
Wirtualna wycieczka
Atrakcje okolicy
Facebook